Ukr Rus Pl              

 
     
 

Ти можеш полегшити собі життя і вирішити свої проблеми протягом 24 годин, від моменту - "я вирішив", з моменту зараз. Живи зараз, дій зараз, і не надійся, що щось відбудеться само, коли-небудь, колись у майбутньому. Позбудься проблем зараз, а не колись у майбутньому. Насолоджуйся моментом зараз, це єдине, що приносить нам радість життя, тому що все, що з нами відбувається, відбувається саме в моменті зараз.

www.urolog24.com - Уролог 24
 

 
     
 
 

Рак статевого члена
 

Рак статевого члена - рідкісне злоякісне новоутворення,що зазвичай виникає в епітелії крайної плоті і головки статевого члена.

Епідеміологія.

У Європі та США частота захвлрювання 1,0 на 100 000 чоловік. У Бразилії 8,3 чоловіка на 100 000. Середній вік пацієнтів 55-58 років. Передраковими захворюваннями є еритроплазія Кейра і хвороба Боуена.

Еритроплазію Кейра – називають рак in situ. Локалізація первинного вогнища в ділянці головки,препуціального мішка, або стовбура статевого члена.

Хвороба Боуена - ураження шкіри інших статевих органів і ділянки промежини. Відзначається збільшення частоти появи пухлини пеніса у чоловіків,що не піддавалися обрізаггю,що пояснюється хронічним подразненням смегми і продуктів бактеріального розкладання злущених клітин епітелію. Подібна дія підсилюється при наявності фімозу.

Етіологія та потогенез.

Найбільш значні фактори розвитку статевого члена:фімоз, хронічні запальні захворювання (баланопостит,облітеруючий ксеротичний баланіт),паління,велика кількість сексуальних партнерів та гострокінцеві канділоми.

Патоморфологія.

Найбільш росповсюджена гістологічна форма раку статевого члена- плоскоклітинний рак(95%), решта меланома та базальноклітинний рак.

Клінічна картина.

На початку захворювання на шкірі зявляється невеликих розмірів щільна ділянка,яка поступово збільшується,стає нерухомою та супроводжується формуванням виразок. Найчастішою локалізацією пухлини є головка статевого члена,значно рідше-крайня плоть, дуже рідко-тіло статевого члена.Загальний стан хворого тривалий час залишається задовільним,але із ростом пухлини та виникненням метастазів зявляються слабкість,втрата ваги,втома.

Діагностика.

Основні скарги:

 - наявність пухлини

 - біль у ділянці пухлини

 - біль у паховій ділянці

 - різь при сечовипусканні

Основною особливістю даного захворювання є пізнє звернення хворих за допомогою, зумовлене, як правило, страхом,соромязливістю та низьким рівнем медичної культури.

Фізикальні та додаткові методи обстеження. дослідження новоутвору:

- біопсія

 - цитологічне дослідження

дослідження метастазів:

- МРТ

 - пальпація пахових лімфатичних вузлів

 - КТ органів черевної порожнини і малого тазу

 - рентгенографія органів грудної клітки

Диференційна діагностика.

 проводиться з вище наведеними передраковими захворюваннями:

 - облитеруючим ксеротичним баланітом

 - гострокінцевими канділомами

 - буеноподібним папульозом

 - сифілітичним шанкром

 - шанкроїдом

 - венеричною лімфогранульомою

 - герпесом

 - туберкульозом

Лікування.

Тактика лікування раку статевого члена залежить від стадії захворювання та загального стану пацієнта. При поверхневих пухлинах використовується органозберігаючі методики:

 - хірургічне висічення пухлини

 - лазерне висічення

фотодинамічна терапія з місцевою аплікацією хіміопрепаратів. При глибшій інвазії головки проводять курс системної хіміотерапії з подальшим широким лазерним висіченням пухлини статевого члена. У складних випадках виконують ампутацію головки статевого члена з подальшою реконструкцією, також застосовують променеву терапію.

 

 

Будьте здорові!

 

Повернутися назад (ОНКОЛОГІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ)
 

 

 

 

Завжди раді Вам допомогти!

 

 

 

 
 
   


            

 


    
2013 © Всі права захищені.