Ukr Rus Pl              

 
     
 

Ти можеш полегшити собі життя і вирішити свої проблеми протягом 24 годин, від моменту - "я вирішив", з моменту зараз. Живи зараз, дій зараз, і не надійся, що щось відбудеться само, коли-небудь, колись у майбутньому. Позбудься проблем зараз, а не колись у майбутньому. Насолоджуйся моментом зараз, це єдине, що приносить нам радість життя, тому що все, що з нами відбувається, відбувається саме в моменті зараз.

www.urolog24.com - Уролог 24
 

 
     
 
 

Рак яєчка
 

Рак яєчка - це злоякісні новоутворення яєчка. Розвивається в одному або обох яєчках і вражає чоловіків у молодому віці. Рак яєчка добре піддається лікуванню і в більшості випадків виліковний. Пухлини яєчка становлять від 1 до 1,5% у структурі загальної онкологічної захворюваності. Та 5% від пухлин урогенітального тракту. В Україні у 2010 році зареєстровано 486 випадки раку яєчка.

Етіологія.

Незважаючи на велику кількість досліджень, присвячених раку яєчка, етіологія цієї форми пухлини досі не встановлена.

Герміногенні пухлини - 90% пухлин яєчка розвиваються з герміногенних клітин. Існує два види герміногенних пухлин-семіномні (60%) і несеміномні (40%).

Семіномні пухлини - розвиваються з герміногенних клітин яєчка, що виробляють сперму. Виділяють два типи-типова семінома і сперматоцитна семінома. 95% семіном є типовими, вони виникають у чоловіків після 40 років. Сперматоцитні семіноми характеризуються повільним ростом пухлини, відсутністю метестазів та виникненням у віці 55-60 років.

Несеміномні пухлини - зустрічаються у більш молодому віці.

Основні типи:

 - ембріональний рак

 - рак жовткового мішка

 - хоріонкарцинома

 - тератома

У більшості випадків несеміномні пухлини представлені двома і більше пухлинними комплексами.

Ембріональний рак - серед несеміномних зустрічається найчастіше. Становить 40% від несеміномних пухлин. Швидко росте. Поширується за межі яєчка. Більшість хворих при первинній діагностиці вже мають віддалені метастази (в легені і печінку). Для цього виду пухлини характерний больовий синдром.

Пухлина жовткового мішка - зустрічається у підлітків і добре піддається лікуванню. Часто досягає великих розмірів. У доросли перебіг захворювання менш сприятливий.

Хоріонкарцинома - найбільш агресивний варіант пухлин яєчка. Частіше зустрічається у дорослих. Швидко дає метастази в легені, головний мозок, кістки. У чистому виді не зустрічається, проте присутня в поєднанні з іншими видами пухлин яєчка.

Клінічна картина.

Зазвичай хвороба проявляється раптовим сильним болем, або появою пухлини в калитці. Іноді травма калитки може сприяти виявленню пухлини яєчка.

Гінекомастія зусртічається у 7% хворих

Біль у попереку в 11% випадків.

У 10% випадків емітує епідидиміт

Тому у будь-яких підозрілих випадках слід проводити УЗД.

Діагностика.

Візуалізація яєчка ( променева діагностика). Чутливість УЗД у виявленні пухлин яєчка сягає 100%. МРТ має більш високу чутливість і специфічність прівняно з УЗД і дозволяє диференціювати семіноми від несеміномних пухлин.

Методи дослідження метестазів.

 - рентгенографія органів грудної клітки

 - УЗД

 - КТ органів черевної порожнини

 - КТ заочеревинног простору та органів грудної клітки

 - остеосцинтиграфія

Лабораторні дослідження.

 - АФП

 - хоріогонічний гонадотропін

 - лактатдегідрогеназа

Диференційна діагностика

Слід проводити з наступними захворюваннями:

 - гідроцеле

 - варікоцеле

 - сперматоцеле

 - перекрут сімяного канатика

 - травма яєчка

 - орхіт

 - епідидиміт

 - ідіопатичний набряк калитки

 - грижа

Лікування.

Лікування даного захворювання хірургічне.

Усім пацієнтам виконується ревізія яєчка з виведення останього разом з оболонками в операційну рану. При виявлені пухлини виконується орхіфунікулектомія. При цьому сімяний канатик повинен бути пересічений і перевязаний беспосередньо у внутрішньому паховому кільці. Якщо діагнос не ясний, проводиться біопсія яєчка з наступним гістологічним дослідженням.

Хіміотерапія.

Зазвичай хіміотерапія застосовується при наявності метастазів.

Застосовуються наступні хіміопрепарати:

 - циспластин

 - вінбрастин

 - блеоміцин

 - циклофосфамід

 - етопосид

 - іфосфамід

Слід зробити висновок. Не займайтесь самолікуванням. Якщо у вас виникли болі в проекції калитки

 або ви пальпуєте утвір, якого раніше не спостерігали, зверніться для огляду до уролога. Навіть звичайний огляд спеціаліста розвіє ваші переживання і надасть вам кваліфіковану медичну допомогу.

 

 

Будьте здорові!

 

Повернутися назад (ОНКОЛОГІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ)
 

 

 

 

Завжди раді Вам допомогти!

 

 

 

 
 
   


            

 


    
2013 © Всі права захищені.