Ukr Rus Pl              

 
     
 

Ти можеш полегшити собі життя і вирішити свої проблеми протягом 24 годин, від моменту - "я вирішив", з моменту зараз. Живи зараз, дій зараз, і не надійся, що щось відбудеться само, коли-небудь, колись у майбутньому. Позбудься проблем зараз, а не колись у майбутньому. Насолоджуйся моментом зараз, це єдине, що приносить нам радість життя, тому що все, що з нами відбувається, відбувається саме в моменті зараз.

www.urolog24.com - Уролог 24
 

 
     
 
 

Гострокінцеві кондиломи
 

Гострокінцеві кондиломи - це маленькі вирости тілесного кольору,які можуть з'являтися на статевих органах і довкола заднього проходу. Це вірусне захворювання, збудником якого є вірус папіломи людини. Існує близько 100 типів вірусу папіломи людини (ВПЛ). Деякі з них частіше викликають ураження урогенітального тракту, інші уражають шкіру. Папіломи можуть знаходитися не лише на шкірі і слизових органів сечостатевої системи, але і бути присутніми в сечі і слині. За наявності активного вірусу в слині передача його може здійснюватися побутовим шляхом.

Зараження зазвичай відбувається при статевих контактах. Гострокінцеві кондиломи зазвичай виникають в місцях, які травмуються при статевому контакті. Інфікування статевих шляхів відбувається при перших контактах з хворим або вірусоносієм. Мікротравма на шкірі і слизових оболонках є обов'язковою умовою для розвитку папіломавірусной інфекції.

Гострокінцеві кондиломи виникають далеко не у всіх осіб, заражених вірусом папіломи людини. Їх виникнення і можливі подальші рецидиви пов'язані з ослабленням загального і місцевого імунітету.

Від моменту зараження до появи гострокінцевих кондилом може пройти від декількох тижнів до 9 місяців (звичайно 1-3 місяці). У ряді випадків папіломавірусна інфекція буває короткочасною і самостійно виліковується за 12-24 місяці (якщо не відбувається повторного інфікування), що визначається активністю противірусного імунітету даної особи, але зазвичай самостійно папіломи не проходять.

Клініка.

На шкірі або слизових оболонках статевих органів, біля анального отвору з'являються розростання у вигляді сосочків поодиноких або множинних, інколи вони схожі на бородавки або нагадують "цвітну капусту". Розміри варіюють від 2-3 мм до крупних конгломератів, помітних самим пацієнтам.

У жінок уражаються статеві губи, клітор, зовнішній отвір сечовидільного каналу, промежина, періанальна ділянка, присінок піхви, дівоча пліва, піхва і шийка матки. У мужчин розростання на головці статевого члена, на втурішньому та зовнішньому листках крайної плоті. Можливе ураження зовнішнього отвору уретри.

Діагностика ВПЧ - інфекції проводиться на підставі результатів

- клінічного огляду;

- розширеної кольпоскопії;

- цитологічного дослідження (онкоцитологія);

- гістологічного дослідження матеріалу біопсії;

- виявлення і типування ДНК папіломавірусів (методом ПЛР);

- імунологічного обстеження.

Проблема лікування папіломавірусної інфекції полягає в тому, що:

I. Гострокінцеві кондиломи нерідко (у 30% пацієнтів) рецидивують, тому після видалення рекомендується проводити протирецидивне лікування.

II. Папіломавірусна інфекція не дає стійкого імунітету, тому захворювання може розвинутися знову при повторному зараженні, якщо:

 - не обстежений і не отримав лікування статевий партнер;

 - не дотримуються правила безпечного сексу.

Лікування.

Складається з декількох етапів:

 1. Видалення (деструкція) сосочкових розростань;

 2. Протирецидивне лікування – противірусне лікування;

 3. Вірусологічний контроль вилікованості (методом ПЛР).

Видалення кондилом може здійснюватися декількома методами. Найбільш сучасні і пріоритетні з них – лазеротерапія, кріотерапія. Лікування проводиться під місцевою анестезією і практично безболісне.

Кріотерапія - видалення кондилом рідким азотом. Незначна кількість рідкого азоту наноситься на кондилому і заморожує її, піддаючи деструкції її білковий вміст. Після такої процедури кондилома відпадає, залишаючи невелику ранку, яка заживе через 1-2 тижні.

Діатермокоагуляція - при цьому методі кондилома піддається дії високих температур шляхом дії на неї високочастотного випромінювання або безпосередньо електроножа. Цей метод обов'язково вимагає місцевого знеболення. Можуть залишатися рубці.

Лазерна абляція - метод дії на кондиломи пучком лазерних променів. Використовується хірургічний лазерний комплекс «Лазуріт». Під дією лазерного променя тканина кондиломи випаровується, залишаючи на її місці суху скориночку - струп. Відсутність больового синдрому. Короткий післяопераційний період дозволяє зменшити перебування хворого у стаціонарному відділенні до 1 дня.

• Однак місцеві ускладнення захворювання не такі страшні у порівнянні з загальними . Тривалa папіломо вірусна інфекція статевих органів призводить до різкого зниження імунітету , в результаті чого людина стає схильною до будь-якого інфекційного захворювання . А якщо ця людина до того ж страждала будь-яким хронічним запальним захворюванням , особливо органів малого тазу , то воно загострюється , і лікування його буде досить тривалим і важким.

• Відомі випадки виникнення раку на місці гострокінцевих кондилом . І , незважаючи на те , що чіткий зв'язок цих захворювань ще не доведений , не варто ризикувати своїм здоров'ям з тим , щоб стати матеріалом для чиєїсь дисертації.

 

Профілактика папілом вірусної інфекції статевих органів.

Для того , щоб уникнути зараження папіломoвірусом , необхідно дотримуватися простих правил гігієни статевого життя. На жаль , не всі знають , що дешеві презервативи не захищають від зараження вірусними інфекціями , до яких крім папілом вірусу відноситься також і вірус СНІДу. Тільки дорогі кондоми , як правило , американського виробництва , проходять спеціальну перевірку на їх непроникність для частинок вірусів. На таких виробах зазвичай стоїть знак « анти -СНІД » , і вартість їх дещо вищa.

 

Будьте здорові!

 

 

Повернутися назад (ЗАХВОРЮВАННЯ)
 

 

 

 

Завжди раді Вам допомогти!

 

 

 

 
 
   


            

 


    
2013 © Всі права захищені.